OBCHOD TRÉNINGY 

MOJE OBĽÚBENÉ TÉMY

AKVIZÍCIA

LINKEDIN OBCHOD

VYJEDNÁVANIE

SOLUTION SALES

STRATÉGIE

AUDITY A DEVELOPMENT CENTRÁ

KEY ACCOUNT MANAGEMENT

BEHAVIORÁLNA EKONÓMIA V OBCHODE

PSYCHOLÓGIA V OBCHODE

1.

SOM ČLOVEK Z PRAXE

Tréningy staviam na mojich 10 + ročných manažérskych skúsenostiach z vedenia tímov, oddelení a firiem. Nechcem byť trénerom, ktorý nemá reálnu a dostatočne dlhú skúsenosť s témou a biznisom a odovzdáva múdrosti a nie skúsenosti.

2.

TRÉNINGY „ŠITÉ NA MIERU“Považujem za dôležité, aby informácie a dopady tréningu, boli čo najviac previazané na klientovu špecifickú situáciu a požiadavky. Preto preferujem pred tréningom osobné stretnutie - reflexiu vašich potrieb a analýzu súčasnej situácie, čo zaručí, že tréning bude reflektovať vaše očakávania a účastníci budú poznatky aplikovať do praxe.

3.

NEUSTÁLE NA SEBE PRACUJEM

Pravidelne sa vzdelávam či už štúdiom kníh alebo absolvovaním množstva rôznorodých tréningov a workshopov doma a v zahraničí. Podnetné bolo napr. 3 týždenné obchodné školenie v Dubline, alebo školenie o efektivite učenia dospelých v Estónsku, či v Grécku a podobne.

4.

DOSTUPNÉ JAZYKY

Tréningy sú dostupné v slovenskom a anglickom jazyku.

AKVIZIČNÝ OBCHOD

Je tréning zameraný špeciálne na zručnosti ako získať nových zákazníkov. Je to škola biznis developmentu.

Naučíte sa techniky získania nových zákazníkov a ich správne využitie podľa situácie. Budete vedieť ako analyzovať potencionálneho klienta, ako zistiť informácie o zákazníkovi a ktoré zdroje je dobré použiť. Budete mať jasno, ako vytvoriť úspešnú akvizičnú stratégiu a spôsob ako digitálnymi nástrojmi nájsť emailový kontakt skoro na každého zvoleného zákazníka. Naučíte sa tvoriť špecifické akvizičné a follow-up emaily a uchopíte techniky ich využitia. Skrýva sa za nimi množstvo psychologických poznatkov, ako zvýšiť ich úspešnosť. Prejdeme si aj techniky telefonovania a cold callov, prepojené s ostatnými "dotykmi" klienta. Naučíme sa ako efektívne a cielene networkovať a spoznáte postupy a poznatky social sellingu a využitia LinkedIn ako nástroja akvizičného obchodu. Takisto zistíte ako písať LinkedIn Inmaily aby pomocou psychológie mali väčšiu odozvu. Tréning je plný konkrétnych praktických poznatkov, kde okrem iného využívam reálne skúsenosti z vedenia biznis development oddelenia v IBM pre Strednú a Východnú Európu. Je to tréning od reálneho obchodníka a manažéra obchodných oddelení, ktorý zdieľané poznatky reálne zažil a ďalej ich používa.

KONZULTAČNÝ PREDAJ - OBCHODNÝ ROZHOVOR

Obchodný tréning zameraný na najpoužívanejší systém predaja tzv. "konzultačný" alebo "solution predaj". Na tréningu si prejdeme faktory, ktoré rozhodujú o úspechu a spôsoby ako sa nastaviť na dosahovanie výkonu v obchode. Naučíte sa ako sa efektívne pripraviť na stretnutie a ako využívať partnerský konzultačný prístup. Zvládnete typológiu osobností, ktorá vám napovie, ako sa ku ktorej osobnosti správať a čo na ňu funguje. Spoznáte techniky zisťovania potrieb a uchopíte vaše unikátne predajné body. Podľa potreby môžeme prebrať aj telefonický sales. Naučíte sa využívať silný predajný nástroj a to storytelling, techniku, ktorá je v obchode málo využívaná, ale má výrazný dopad na vytvorenie správneho pocitu u zákazníka. Naučíte sa ako prekonávať námietky a akým spôsobom cielene zistiť námietky, ktoré neboli vyslovené, na ktorých obchod často stroskotá. Spoznáte poznatky z behaviorálnej ekonómie ako prezentovať ponuku a efektívne spôsoby uzavretia obchodu. Pre pokročilých obchodníkov sa zoznámime s poznatkami insight sellingu, čo je vplyvná nadstavba consultative sellingu, 

Tréning sa podľa potreby môže prispôsobiť začínajúcim alebo skúseným obchodníkom. 

VYJEDNÁVANIE

Ak máte pocit, že tréningy vyjednávania sú často teoretické, alebo metódy nie sú príliš efektívne, alebo ak ste obchodník s bohatými znalosťami a máte pocit, že už sa veľa toho nenaučíte, tak tento tréning asi zmení váš názor. Pôjdeme do veľkej hĺbky praktických poznatkov vyjednávania. Ľudia, aj keď si to mnohí nemyslia, sú pri vyjednávaní výrazne ovplyvnení emóciami a iracionalitou. Naučíme sa postupy ako ukázať druhej strane záujem, akým spôsobom ukážeme pochopenie chápeme a ako ukľudníme situáciu, aby sa druhá strana cítila bezpečne. Toto sú základné predpoklady, aby sa nastavil správny podklad pre vyjednávanie. Budeme sa učiť techniky zrkadlenia, taktickej empatie, ako využívať odmietnutie vo váš prospech, spoznanie skrytých záujmov a konkrétne kalibrované otázky, ktoré prinútia nasmerovať energiu protistrany k vašim problémom. Naučíme sa pracovať s hlasom, spoznáme využitie silnej techniky ticha, naučíme sa ako sa pripraviť na vyjednávanie a budeme si pomáhať mnohými poznatkami behaviorálnej ekonómie. Je to absolútne praktické, preto budeme využívať konkrétne príklady z obchodného sveta, či už sa jedná o vyjednávanie o cene alebo inej súčasti obchodu. Tréning je možné nastaviť na špecifickú skupinu, či už sú to skúsení obchodníci a nákupcovia, manažéri alebo ostatní účastníci.

VYUŽITIE PSYCHOLÓGIE A BEHAVIORÁLNEJ EKONÓMIE V OBCHODE

Chápete detailne, čo zákazník musí cítiť, aby si vás vybral? Viete na základe presne čoho sa zákazníci rozhodujú pre váš produkt a službu? Mám pocit, že obchodné znalosti sa prioritne vysvetľujú a školia cez postupy a techniky, ktoré sú síce veľmi dôležité, ale málo sa ide do hlbšej podstaty. Podľa mňa je to proste fakt, že žiadne nákupné rozhodnutie, sa neudeje bez robustnej vrstvy skladajúcej sa z: emócií, primárnych potrieb, iracionálnych skreslení, inštinktoch atď. Najskôr detailne pochopíte ako funguje psychológia nákupných rozhodnutí a následne budeme preberať a skúšať mohutnú vrstvu poznatkov z psychológie a behaviorálnej ekonómie využiteľnej v každej sfére obchodu. Tento tréning ojedinelý. Neregistrujem špecializáciu na túto veľkú vrstvu ktorá sa schováva pod známejšími poznatkami ako sa robí obchod.

OBCHOD CEZ LINKEDIN

Dôležité skúsenosti s LinkedIn obchodom som získal v dobách, keď pojem LinkedIn konzultant neexistoval a social selling bol neznámy. Viedol som obchodné oddelenie vo firme, ktorá pochopila veľmi skoro nové trendy a zaviedli sme masívne využitie social sellingu.  LinkedIn obchod mám odskúšaný z oboch strán a vo veľkej komplexite. Chápem výhody, ale aj problémy s ktorými sa ľudia a manažment budú stretávať. Špecializujem sa na obchod a ukážem vám ako cez tento kanál získať dodatočný obrat. Dôležitá je stratégia; pochopenie ako byť neprehliadnuteľný; naučíte sa špecifiká firemného biznisu; Bude vám jasné ako sa správať na LinkedIne a ako si vytvoriť sieť hodnotných kontaktov. Taktiež pochopíte ako prechádzať z online sveta do offlinu; a množstvo iných bodov zacielených presne na vašu konkrétnu situáciu. Nie je dobré používať rovnaký postup pre každú firmu. Výhoda tréningu je, že je prepojený s komplexným vnímaním ako obchod funguje a ako sa rozličné kanály môžu dopĺňať.

KEY ACCOUNT MANAGEMENT

Tréning zameraný na stratégie ako si zabezpečiť dlhodobý rozvoj spolupráce a udržania strategického klienta. Pozrieme sa nato, ako správne analyzovať súčasnú situáciu u klienta a ako si systematicky určovať správne kroky smerované na posilnenie vzťahu a spolupráce s klientom. Pochopíme, ktorí predstavitelia sú u zákazníka podstatný, sú to informácie ktoré sú v praxi často prehliadané a ktoré majú podstatný vplyv na dlhodobé udržanie klienta a ochranu pred konkurenciou. Obchodníci bývajú často prekvapení, že nie iba decision maker/i sú pre nás kľúčoví. Key account management je založený predovšetkým na vzťahoch a schopnosti poskytnúť klientovi pridanú hodnotu do jeho biznisu. Tréning je zameraný nato, aby tento základný predpoklad úspechu, bol správne uchopený.

NEISTOTA?

NECHCEM ABY STE CÍTILI RIZIKO

AK S TRÉNINGOM NEBUDETE SKUTOČNE SPOKOJNÝ, GARANTUJEM, ŽE TRÉNING JE BEZPLATNÝ. 

A ako zistíme, či ste boli skutočne spokojný? Rozhodnutie je iba na vás. Ak zhodnotíte, že nebola dosiahnutá vaša spokojnosť, budem váš názor akceptovať.

 

Možno sa pýtate, prečo to robím. Garantujem záväzok, ktorý je ojedinelý. Ja viem, že chcete zabezpečiť veľmi kvalitný tréning, ktorého dôsledkom bude jasné zlepšenie zručností vašich kolegov. Garanciu ponúkam z dôvodu, že ak by ste mali odlišný názor, je to úplne v poriadku a za svojím záväzkom si stojím. 

P.S. Okrem toho si myslím, že ak ponúkam službu, mal by som byť o kvalite a pridanej hodnote svojej služby presvedčený. Ja som!

Marketingový súhlas so spracovaním osobných údajov

Prihlásením sa, dávate súhlas so spracovaním osobných údajov pre účely vzájomnej komunikácie a občasným posielaním marketingových informácií. Samozrejme, tento súhlas môžete kedykoľvek odvolať. Z odberu emailov sa tiež môžete kedykoľvek odhlásiť jedným kliknutím. Viac: zásady ochrany osobných údajov.

KONTAKT 
NEWSLETTER

Staré Grunty 326A, 841 04 Bratislava

IČO: 50384112 DIČ: 1082869370

​​+421 918 180 459​

viktor@viktorkosticky.com

Dávka nových nápadov a informácií.

LINKEDIN SERIÁLY

Ak vás zaujímajú moje názory na biznis, spojme sa na LinkedIn a môžete dať follow na

seriály:

#psychologiavyjednavania - vyjednávanie pre pokročilých

#ego_a_leadership - iný pohľad na leadership

#akonaobchod - obchodné techniky pre pokročilých