OBCHOD TRÉNINGY 

cvernovka FB uprava.jpg

MOJE OBĽÚBENÉ TÉMY

VYJEDNÁVANIE

KONZULTATÍVNY PREDAJ

LINKEDIN A HYBRIDNÝ OBCHOD

AKVIZÍCIA - EMAILY, COLD CALLY ...

PSYCHOLÓGIA NÁKUPNÝCH ROZHODNUTÍ

BEHAVIORÁLNA EKONÓMIA V OBCHODE

AUDITY OBCHODNÝCH ZRUČNOSTÍ 

KOMPLEXNÝ OBCHOD

BEHAVIORÁLNE OBCHODNÉ PONUKY

KLIKNI NA VYBRANÉ OBCHODNÉ ČLÁNKY ČI VIDEO

Forbes - Ako jednoducho.jpg
LinkedIn obchod Czech leaders - rizika implementácie.jpg
Akvizičné emaily.png

VYJEDNÁVANIE

Na tréningy vyjednávania si ma vyberajú hlavne pokročilí obchodníci vo veľkom obchode a na konzultácie hlavne executive manažéri, majitelia firiem, alebo vrcholoví obchodníci. Preto ak máte pocit, že tréningy vyjednávania bývajú príliš teoretické, alebo metódy nie sú príliš efektívne, alebo ak vediete obchodníkov s bohatými znalosťami a máte pocit, že už sa veľa toho nenaučia, tak tento tréning asi zmení váš názor. Predovšetkým sa naučíme postupy prispôsobené vašemu segment a svetu. Napr. Ide hlavne o ceny? Používajú sa vo vašom svete výrazné asertívne prejavy? Potrebujete sa naučiť ako vyjednať zvýšenie cien? Vaši "protivníci" sú skúsení nákupcovia, či skúsení obchodníci? Alebo sa pohybujete v sofistikovanom prostredí, kde vyjednávanie je založené na vzájomnom biznis previazaní a je značne komplexné? Trúfam si povedať, že praktickosť a maximálne prispôsobenie tréningu pre vašu situáciu bude to, čo pocítite. 

KONZULTATÍVNY PREDAJ - OBCHODNÝ ROZHOVOR

Obchodný tréning zameraný na najpoužívanejší systém predaja tzv. "konzultačný" alebo "solution predaj". Na tréningu si prejdeme faktory, ktoré rozhodujú o úspechu a spôsoby ako sa nastaviť na dosahovanie výkonu v obchode. Naučíte sa ako sa efektívne pripraviť na stretnutie a ako využívať partnerský konzultačný prístup. Spoznáte techniky zisťovania potrieb a uchopíte vaše unikátne predajné body. Podľa potreby môžeme prebrať aj telefonický sales. Naučíte sa využívať silný predajný nástroj a to storytelling, techniku, ktorá je v obchode málo využívaná, ale má výrazný dopad na vytvorenie správneho pocitu u zákazníka. Naučíte sa ako prekonávať námietky a akým spôsobom cielene zistiť námietky, ktoré neboli vyslovené, na ktorých obchod často stroskotá. Spoznáte poznatky z behaviorálnej ekonómie ako prezentovať ponuku a efektívne spôsoby uzavretia obchodu. Pre pokročilých obchodníkov sa zoznámime s poznatkami insight sellingu, ako cielene prinášať insighty klientom.

Tréning sa podľa potreby môže prispôsobiť začínajúcim alebo skúseným obchodníkom. 

AKVIZIČNÝ OBCHOD

Je tréning zameraný špeciálne na zručnosti ako získať nových zákazníkov. Je to škola biznis developmentu.

Naučíte sa techniky získania nových zákazníkov a ich správne využitie podľa situácie. Budete vedieť ako analyzovať potencionálneho klienta, ako zistiť informácie o zákazníkovi a ktoré zdroje je dobré použiť. Budete mať jasno, ako vytvoriť úspešnú akvizičnú stratégiu a spôsob ako digitálnymi nástrojmi nájsť emailový kontakt skoro na každého zvoleného zákazníka. Naučíte sa tvoriť špecifické akvizičné a follow-up emaily a uchopíte techniky ich využitia. Skrýva sa za nimi množstvo psychologických poznatkov, ako zvýšiť ich úspešnosť. Prejdeme si aj techniky telefonovania a cold callov, prepojené s ostatnými "dotykmi" klienta. Naučíme sa ako efektívne a cielene networkovať a spoznáte postupy a poznatky social sellingu a využitia LinkedIn ako nástroja akvizičného obchodu. Takisto zistíte ako písať LinkedIn Inmaily aby pomocou psychológie mali väčšiu odozvu. Tréning je plný konkrétnych praktických poznatkov, kde okrem iného využívam reálne skúsenosti z vedenia biznis development oddelenia v IBM pre Strednú a Východnú Európu. Je to tréning od reálneho obchodníka a manažéra obchodných oddelení, ktorý zdieľané poznatky reálne zažil a ďalej ich používa.

VYUŽITIE PSYCHOLÓGIE A BEHAVIORÁLNEJ EKONÓMIE V OBCHODE

Chápete detailne, čo zákazník musí cítiť, aby si vás vybral? Viete na základe presne čoho sa zákazníci rozhodujú pre váš produkt a službu? Mám pocit, že obchodné znalosti sa prioritne vysvetľujú a školia cez postupy a techniky, ktoré sú síce veľmi dôležité, ale málo sa ide do hlbšej podstaty. Podľa mňa je to proste fakt, že žiadne nákupné rozhodnutie, sa neudeje bez robustnej vrstvy skladajúcej sa z: emócií, primárnych potrieb, iracionálnych skreslení, inštinktoch atď. Najskôr detailne pochopíte ako funguje psychológia nákupných rozhodnutí a následne budeme preberať a skúšať mohutnú vrstvu poznatkov z psychológie a behaviorálnej ekonómie využiteľnej v každej sfére obchodu. Tento tréning je ojedinelý. Neregistrujem špecializáciu na túto veľkú vrstvu ktorá sa schováva pod známejšími poznatkami ako sa robí obchod.

OBCHOD CEZ LINKEDIN

Dôležité skúsenosti s LinkedIn obchodom som získal v dobách, keď pojem LinkedIn konzultant neexistoval a social selling bol neznámy. Viedol som obchodné oddelenie vo firme, ktorá pochopila veľmi skoro nové trendy a zaviedli sme masívne využitie social sellingu.  LinkedIn obchod mám odskúšaný z oboch strán a vo veľkej komplexite. Chápem výhody, ale aj problémy s ktorými sa ľudia a manažment budú stretávať. Špecializujem sa na obchod a ukážem vám ako cez tento kanál získať dodatočný obrat. Dôležitá je stratégia; pochopenie ako byť neprehliadnuteľný; naučíte sa špecifiká firemného biznisu; Bude vám jasné ako sa správať na LinkedIne a ako si vytvoriť sieť hodnotných kontaktov. Taktiež pochopíte ako prechádzať z online sveta do offlinu; a množstvo iných bodov zacielených presne na vašu konkrétnu situáciu. Nie je dobré používať rovnaký postup pre každú firmu. Výhoda tréningu je, že je prepojený s komplexným vnímaním ako obchod funguje a ako sa rozličné kanály môžu dopĺňať.

KOMPLEXNÝ OBCHOD

Tréning zameraný na stratégie ako si zabezpečiť dlhodobý rozvoj spolupráce a udržania strategického klienta. Pozrieme sa nato, ako správne analyzovať súčasnú situáciu u klienta a ako si systematicky určovať správne kroky smerované na posilnenie vzťahu a spolupráce s klientom. Pochopíme, ktorí predstavitelia sú u zákazníka podstatný, sú to informácie ktoré sú v praxi často prehliadané a ktoré majú podstatný vplyv na dlhodobé udržanie klienta a ochranu pred konkurenciou. Obchodníci bývajú často prekvapení, že nie iba decision maker/i sú pre nás kľúčoví. Key account management je založený predovšetkým na vzťahoch a schopnosti poskytnúť klientovi pridanú hodnotu do jeho biznisu. Tréning je zameraný nato, aby tento základný predpoklad úspechu, bol správne uchopený.

WORKSHOP VYTVORENIE ODLIŠNEJ OBCHODNEJ PONUKY

Viacerí klienti mi potvrdili, že ešte nevideli podobnú obchodnú ponuku, akú dostali odo mňa. Priznám sa, že nie je to spôsobené iba vizuálom, ale aj princípmi ako v ponuke podporiť dôveru, profesionalitu a podporiť dojem, že tento dodávateľ bude odlišný. V ponuke využívam aj množstvo behaviorálnych poznatkov, ktoré vytvárajú celkový pozitívny dojem. Viem, že ak ponuku neuvidíte, nedá sa to predstaviť, ale aj ponuka je ďalší prvok ktorý vás odlíši od konkurencie. Na workshope môžeme spolu vytvoriť vašu šablónu ponuky, ktorá bude odlišná.

target%203%20FB%20uprava_edited.jpg
prednaska%2520FB%2520uprava_edited_edite

1.

SOM ČLOVEK Z PRAXE

Tréningy staviam na mojich 10 + ročných manažérskych skúsenostiach z vedenia tímov, oddelení a firiem.

2.

TRÉNINGY „ŠITÉ NA MIERU“

Moje tréningy nikdy nie sú pre 2 firmy rovnaké. Vždy ich prispôsobujem na klientovu situáciu a požiadavky.

3.

NEUSTÁLE NA SEBE PRACUJEM

Pravidelne sa vzdelávam či už štúdiom kníh alebo absolvovaním množstva rôznorodých tréningov a workshopov doma a v zahraničí.

4.

DOSTUPNÉ JAZYKY

Tréningy sú dostupné v slovenskom a anglickom jazyku.

Ďakujem. Čoskoro sa ozvem.

Marketingový súhlas so spracovaním osobných údajov

Prihlásením sa, dávate súhlas so spracovaním osobných údajov pre účely vzájomnej komunikácie a občasným posielaním marketingových informácií. Samozrejme, tento súhlas môžete kedykoľvek odvolať. Z odberu emailov sa tiež môžete kedykoľvek odhlásiť jedným kliknutím. Viac: zásady ochrany osobných údajov.