top of page

NETRADIČNÉ PRO BONO TÉMY

V rámci pro bono aktivít spolupracujem s viacerými organizáciami, ako Aj TY v IT, DASATO, viaceré Start-up biznis inkubátory, ženské platformy a podobne.

logo-ajtyvIT-zakladne_RGB.png
dasato_logo_primary_black.png
HR Comm Chopok 2021 menšia_edited_edited.jpg
HR Comm Chopok 2021 b menšia.jpg

Najviac ma zaujímajú témy:

1. POMÁHANIE ŽENÁM V ZÍSKANÍ VYŠŠÍCH VÝPLAT V PRÁCI

2. DEPRESIA (pre mňa veľmi osobná téma)

DEPRESIA

Zažil som ťažkú depresiu a hovorím o tom napriek veľkej spoločenskej stigme voči mentálnym chorobám. Viem, čo je to život medzi nemocnicami, terapiami, psychiatrami, silnými liekmi a stacionárom. Viem, aj keď bez osobnej skúsenosti je to ťažké pochopiť, čo je to extrémne utrpenie. Viem, čo je to byť neschopný vykonávať najbežnejšie životné aktivity. Viem, aká neuveriteľne silná dokáže byť ľudská psychika. Viem, čo je beznádej. Viem, čo je to strach pred vyliečením, keď si zmenená myseľ po 18-mesiacoch už nepamätá, aké to bolo predtým a toto považuje za normu. Viem, čo to spôsobuje v rodine a viem, čo je to byť blízko smrti. Sú to zážitky, ktoré sa do mňa hlboko vpísali a prinútili ma k intenzívnemu zamysleniu a prehodnoteniu života. Je to o zvládaní najväčších prekážok, aké som si kedy dokázal predstaviť. Je to moja osobná spoveď a cesta, ktorou som prešiel a ktorá vás možno inšpiruje a pozriete sa na životné a pracovné problémy inou optikou.   

ŽENY A MUŽI - ROVNAKÁ POZÍCIA - ROZDIELNY PLAT

Téma je citlivá, ale patrí k mojim netradičným hobby. Radím ženám ako si vyjednať vyšší plat.

Každý rok média publikujú analýzy o koľko ženy v rovnakých pozíciach oproti mužom menej zarábajú, ale riešenia akoby chýbali. Mňa zaujímajú naopak riešenia a návody zo sveta psychológie a rozličných modelov správania, techník vyjednávania, využitia špecifických odlišností a znalosti interného procesu najímania zamestnancov. Tieto témy často prednášam napr. v Slovenskom Rozhlase, publikujem články v médiách, bývam spíkerom v ženských leadership platformách ...

depression-drawing-pinterest-by_edited.j
90824394_10220016658220880_8267424007389
bottom of page