NETRADIČNÉ TÉMY

Niektoré témy v živote sú ťažké, niekedy zažívame tragédie a niekedy je čas sa z toho poučiť.

PREČO NETRADIČNÉ TÉMY A PREČO JA

Vždy som sa veľa zaoberal hlbšími myšlienkami, ktoré súvisia s prácou a životom. Kvôli vážnej chorobe, ktorú som dokázal prežiť a ktorá priniesla extrémne zmeny do môjho života, som tieto témy začal vnímať výrazne intenzívnejšie a svojim spôsobom som ich potreboval zakomponovať do života.

Dole sú niektoré témy, ktoré vo forme kratších formátov a diskusií rád poskytnem. Domnievam sa, že majú buď hlbší rozmer a môžu pomôcť sa zamyslieť a možno aj zmeniť niektoré prvky v živote.

PRETO TIETO TÉMY PONÚKAM ZA SYMBOLICKÚ HODNOTU.  NECHCEM NA TOM ZARÁBAŤ

AKÝ TO MÁ PRÍNOS PRE OSTATNÝCH?

ZVLÁDANIE PREKÁŽOK S VEĽMI OSOBNOU SKÚSENOSŤOU

VNÚTORNÉ NASTAVENIE A EGO A AKÝ TO MÁ VPLYV NA OKOLIE?

DEPRESIA A ŠŤASTIE - AKO PREKONAŤ AJ TIE NAJVÄČŠIE PREKÁŽKY

Zažil som ťažkú depresiu a hovorím o tom napriek veľkej spoločenskej stigme voči mentálnym chorobám. Viem, čo je to život medzi nemocnicami, terapiami, psychiatrami, silnými liekmi a stacionárom. Viem, aj keď bez osobnej skúsenosti je to ťažké pochopiť, čo je to extrémne utrpenie. Viem, čo je to byť neschopný vykonávať najbežnejšie životné aktivity. Viem, aká neuveriteľne silná dokáže byť ľudská psychika. Viem, čo je beznádej. Viem, čo je to strach pred vyliečením, keď si zmenená myseľ po 18-mesiacoch už nepamätá, aké to bolo predtým a toto považuje za normu. Viem, čo to spôsobuje v rodine a viem, čo je to byť blízko smrti. Sú to zážitky, ktoré sa do mňa hlboko vpísali a prinútili ma k intenzívnemu zamysleniu a prehodnoteniu života. Napriek tomu, tento formát nie je o negativite, ale presne naopak, je o konkrétnych spôsoboch a technikách, ktoré mi pomohli sa vrátiť späť do života. Je to o hľadaní zmyslu a je to o zvládaní najväčších prekážok, aké som si kedy dokázal predstaviť. Sú to reálne skúsenosti práce s myšlienkami a technikami od psychológov a psychiatrov a spôsoboch, ktoré dokážu dopomôcť vytvoriť v živote zmenu a dotknúť sa zmyslu a možno aj šťastia. Je to moja osobná spoveď a cesta, ktorou som prešiel a ktorá vás možno inšpiruje a pozriete sa na životné a pracovné problémy inou optikou.   

DÁVAŤ ČI BRAŤ? A ČO S TÝM MÁ EGO?

Aké sú princípy úspešnej interakcie s druhými? Prečo sú niektorí ľudia úspešnejší, ostatní ich majú radi a ochotne im pomáhajú? Prečo často ľudia, ktorí majú lepšie vedomosti a talent, neuspejú? Prečo niektorým úspešným ľuďom závidíme a iným nie? A prečo naše vlastné ego, je často najväčšou prekážkou k úspechu? Čo keď cesta za úspechom a životnou spokojnosťou je odlišná, od toho čo si ľudia väčšinou myslia? Pravdepodobne, kvôli mojim zážitkom s dlhodobou chorobou, je táto metóda a prístup pre mňa dôležitá a inšpiratívna. Nebudem vás presviedčať, že existuje jediná správna cesta. Na druhej strane viem, že tento životný prístup je veľmi efektívny a výskumami dokázaný, že priťahuje a podporuje úspech. Otázka je, akým uhľom pohľadu sa k tomuto menej tradičnému prístupu k životu a práci, postavíte. Možno budete veľmi prekvapení.

A čo sa mňa týka, robím to dobre? Určite nie. Často pochybujem. Často som zo seba sklamaný. Mnohým ľuďom som nesympatický a často by som mohol urobiť viac, ale často sa mi nechce. Na druhej strane cítim a viem, že sa zlepšujem. Viem, že sa učím. Viem, že som sa oproti minulosti značne zmenil a viem, že sa nezastavím a budem pokračovať.   

KONTAKT 
NEWSLETTER

Staré Grunty 326A, 841 04 Bratislava

IČO: 50384112 DIČ: 1082869370

​​+421 918 180 459​

viktor@viktorkosticky.com

Dávka nových nápadov a informácií.

LINKEDIN SERIÁLY

Ak vás zaujímajú moje názory na biznis, spojme sa na LinkedIn a môžete dať follow na

seriály:

#psychologiavyjednavania - vyjednávanie pre profíkov

#ego_a_leadership - iný pohľad na leadership

#akonaobchod - obchodné techniky pre seniorov

#zvladnutnemozne - zvládanie životných prekážok